עיצוב כרטיסי ברכה וי.איי.פי: כך תכינו בעצמכם כרטיסי ברכה מקוריים לימי הולדת

יום ראשון 09 ספטמבר 2012

לפעמים זה מרגיש מעט מטופש, לכתוב כרטיס ברכה בעידן שבו אפשר לשלוח מייל לבבי לחוגג היום הולדת, או פשוט לכתוב לו כמה שורות על ה-wall בפייסבוק. אבל מה לעשות שההפתעות המשמחות ביותר הן דווקא אלה שנותנות טעם של פעם ומגיעות עם תחושה של השקעה ואכפתיות אמיתיות. אין דרך מרגשת יותר לשמח חבר או בן משפחה מאשר באמצעות ברכת יום הולדת מעוצבת ומיוחדת, כזו שאומרת שאתם אוהבים, ואפילו כוללת כמה מלים שכתבתם ויכולה גם להיחשב כמתנה בזכות עצמה. אם אתם גם מוכנים להכין אחת כזו במו ידיכם - מדובר במזכרת שתחזיק לנצח, כנראה גם הרבה אחרי שהפייסבוק יילך לעולמו.

אז איך מעצבים כרטיסי ברכה מיוחדים ומקוריים לימי הולדת, שיכולים לשמש גם כתחליף למתנה? הנה כמה רעיונות שיקלו עליכם את כל העסק, יחסכו זמן ומאמץ מיותר ובכל זאת ישמחו את כל מי שיקר לכם וחוגג יום הולדת.

עיצוב "כרטיס ברכה" לוח תמונות:

המצרכים: לוח שעם קטן, נעצים צבעוניים, כמה ניירות צבעוניים/גלויות, מדבקות וכל קישוט אחר שמתחשק, מספריים והכי חשוב - גישה לאלבום התמונות בפייסבוק של חוגג היומולדת.

עלות: כ-20 ₪.

ההכנה: ראשית, גלשו לאלבום התמונות של מושא הברכה ובחרו 5-7 תמונות מוצלחות במיוחד שלו/שלה, רצוי כאלה שבהן מופיעים גם חבריהם ובני משפחתם, חיית המחמד שלהם או כל תמונה אחרת שהיא בעלת משמעות מיוחדת. שמרו את התמונות למחשב שלכם, העבירו לדיסק און קי וגשו לחנות הצילום הקרובה כדי לפתח אותן לתמונות "אמיתיות", ממש כמו פעם (עלות הפיתוח היא כשקל אחד לתמונה). אפשר גם להדפיס את התמונות במדפסת צבעונית.

מהניירות הצבעוניים שבחרתם גזרו את המלים "יום הולדת שמח", מומלץ לגזור כל אות מדף אחר ואפשר אף להשתמש לשם כך בגלויות ישנות, גזירי עיתונים וכיו"ב. נעצו את האותיות לפי הסדר על לוח השעם. בדף אחר, כתבו כמה מלים משלכם ונעצו גם אותו. לאחר מכן, נעצו את התמונות בלוח השעם בתפזורת, קשטו מסביב במדבקות – ויש לכם ברכת יום הולדת שהיא גם מתנה מרגשת.

ברכת יום הולדת מעוצבת שאפשר ללבוש:

המצרכים: חולצת טריקו לבנה במידה של חוגג יום ההולדת, או כל פריט לבוש אחר בצבע לבן, טושים לציור על בד ועמידים במים.

עלות: כ-50 ₪.

ההכנה: בחרו למושא הברכה שלכם פריט לבוש שאתם יודעים שהוא/היא יאהבו במיוחד, זו יכולה להיות חולצת טריקו, גופיה ואפילו תחתונים. לאחר שבחרתם ורכשתם את אלה, קחו את הטושים לציור על בד שרכשתם והתחילו לקשקש על הבד - כתבו ברכות, ציטוטים מצחיקים, תנו לילדים להוסיף את הציורים והברכות שלהם ובעצם לכל מי שנמצא סביבכם ורוצה גם לאחל מזל טוב. התוצאה תהיה ברכה מעוצבת שהוא/היא יוכלו ללבוש על גופם ולהתעטף באהבה שלכם.

עיצוב כרטיסי ברכה כמו של פעם:

המצרכים: בריסטול לבן, דבק, טושים בשלל צבעים, מדבקות, אבקת נוצצים, מספריים

עלות: כ-20 ₪

ההכנה: זוכרים איך כשהיינו קטנים, נהגנו להכין במו ידינו את ברכות היום הולדת שלנו? אז הנה אתם עומדים להתחבר לשורשים שלכם מחדש. קחו את הבריסטול שרכשתם וגזרו אותו לריבוע בגודל הרצוי. לאחר מכן, קפלו אותו לשניים, כך שיוכל להיפתח ולהיסגר כמו כרטיס ברכה טיפוסי. על החלק הקדמי של הבריסטול, שרטטו את המלים "יום הולדת שמח" באמצעות הדבק, ושפכו עליו את אבקת הנוצצים. מסביב תוכלו לצייר פרחים, לבבות וכל העולה על רוחכם.

בחלק הפנימי של הבריסטול, כתבו את הברכה שלכם. הוסיפו גם לשם ציורים, אבקת נוצצים שתדביקו באמצעות הדבק, מדבקות וכל מה שמתחשק. וזהו, יש לכם ברכת יום הולדת מעוצבת מעשה ידיכם ממש כמו של פעם.