שם המשחק: משחקי יום הולדת שיהפכו כל אירוע משמים למסיבה אמיתית

22/09/12 - מאת hiphip |
שם המשחק: משחקי יום הולדת שיהפכו כל אירוע משמים למסיבה אמיתית

ימי הולדת יכולים להיות עניין די משעמם, במיוחד אם כבר חצית את גיל 22 והחברים שלך כולם נוטים לבחור באותה האופציה: איסוף של חבריהם הקרובים בבר או מסעדה כלשהם, נשנוש מזון ולגימת אלכוהול אגב שיחות חולין מעייפות ו…זהו, בעצם. אבל מי אמר שמשחקי יום הולדת הם משהו ששמור רק לילדים או לצעירים ושהם בהכרח מצריכים התרוצצות עם נר קשור לישבן וביצה על כף בפה? גם מבוגרים יכולים לשחק משחקים בימי ההולדת שלהם, ולמצוא את עצמם לשם שינוי נהנים וצוחקים, לא רק בזכות הליצן התורן של החבורה. אספנו עבורכם כמה משחקי יום הולדת למבוגרים, שאפשר ליהנות מהם בכל גיל.

משחק יום הולדת: NEVER

מדובר באחד ממשחקי החברה המוכרים והמיתולוגיים ביותר, מהסוג שנהגנו לשחק במהלך שמירות אינסופיות בצבא ובטיול למזרח עם החבר'ה הישראליים שהכרנו. אבל גם בארץ, בגיל עשרים ומעלה, המשחק הזה לא מאבד את חינו לרגע ועשוי אף לסייע לשבור את הקרח מסביב לשולחן כמשחק יום הולדת מוצלח במיוחד, בהנחה שיושבים שם חברים שונים שאינם בהכרח מכירים זה את זה.

החוקים: אחד האורחים או בעל השמחה נוקב בפעילות כלשהי שמעולם לא עשה. ברוב המקרים הנטייה היא לבחור בפעילויות מיניות, אבל מכיוון שכולנו אנשים בוגרים, אפשר גם לבחור אחרת, כמו למשל "צניחה חופשית" וכיו"ב. מי מהאורחים האחרים שכן עשה את אותה הפעילות, מתבקש לשתות שוט של משקה לבחירתו. אפשר לגוון בבחירת הנושאים, מהקל לקשה – למשל, "מעולם לא בישלתי נזיד עדשים" ועד "אף פעם לא הייתי באפריקה".

משחק יום הולדת: אמת או שקר

עוד דרך נהדרת לאורחים להכיר זה את זה באמצעות משחק יום הולדת, להתחבר ולהיפתח, עם אופציה ניכרת לצחוק ולהשתעשע, תלוי בכישורי המשחק והעמדת הפנים של הנוכחים.

החוקים: כל אורח, בתורו, מספר שני סיפורים. האחד מהם הוא אמת, והאחר הוא שקר. האורחים מתבקשים לזהות איזה מהסיפורים הוא נכון ואיזה לא. אם האורחים טעו בניחוש, הם המפסידים (אפשר להפוך את העניין למשחק שתייה ובכל פעם שמישהו סופג הפסד, יתבקש לבלוע שוט של משקה כלשהו) ואם הם צדקו, המספר הוא המפסיד. הסיפורים יכולים לנוע מעניינים מופרכים לחלוטין, למשל "פעם, בזמן שנסעתי באיילון, ראיתי סוס באמצע הכביש", ועד אנקדוטות משעשעות. כך או כך, הסיפורים חייבים להיות מעניינים – גם האמיתיים וגם השקריים.

משחק יום הולדת: צולים את בעל השמחה

המשחק הבא דורש מעט הכנה מוקדמת וגם היכרות מסוימת עם התוכנית האמריקאית "the roast" שמשודרת אצלנו בערוץ קומדי סנטרל, אבל בעיקר – בעל/ת שמחה בעלי הומור משובח. הרעיון הוא פשוט מאוד וסביר להניח שכולם ישמחו מאוד לשתף פעולה – ערב שכולו בדיחות על חשבונו של ילד/ת היום הולדת, עם הרבה מאוד הומור והעלאת זיכרונות.

החוקים: בתחילת הערב, מארגן המסיבה (למשל, בן/בת זוגו של בעל השמחה) יחלק לאורחים שאלונים למילוי, שיקלו עליהם את התהליך. בין השאלות אפשר לכתוב: "חמש סיבות שבגללן לא האמנתי ש-XXX יגיע לגיל XX", או "הדבר הכי מביך שקרה לי עם XX" וכן הלאה. במהלך משחק יום ההולדת, האורחים יתבקשו כל אחד בתורם להקריא את התשובות שלהם לשאלונים, ואם ירצו בכך – להוסיף סיפורים ובדיחות משלהם. בסוף המשחק, בעל השמחה יכול, אם ירצה, לספר בדיחה על כל אחד מהנוכחים ולצחוק עליהם בעצמו. מארגן המסיבה יכתיר את האורח המצחיק ביותר כמנצח במשחק.

.תגובות גולשי האתר:

  • דניאל ברכה 11.12.2012

    גדול. אני מנסה להזכר איך המשחק הזה NEVER הולך כבר מלא מלא זמן.. אתם בהחלט צודקים. אין שום סיבה שרק הקטנים יהנו.. גם למבוגרים מגיע להשתולל וקצת להתרענן. למרות שהרעיון האחרון קצת אכזרי ;) .. לילדי יום הולדת אמיצים בלבד (או: לא בנות:) ). רעיונות מגניבים ואתר יפה יש לכם, נתעדכן.